Bursiyer

Derneğimiz, oluşturduğu burs fonu ile okulumuz mezunu olan ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine 2019 Ocak ayı ile birlikte burs vermeye başlamıştır. Mezunlar Derneği Burs Komitesi tarafından burs dönemi Ocak-Haziran ayları olarak belirlenmiş ve her yıl 6 ay boyunca burs almaya hak kazanan öğrencilere burs verilmesine karar verilmiştir. 

 

2023 yılı Burs başvuru takvimi ve burs işlemlerinin detayları aşağıda belirtilmiştir. Lütfen dikkatlice okuyunuz

24.09.2022 Cumartesi günü itibariyle 16.12.2022 Cuma saat 23.59'a kadar başvuru yapacak mezun ve öğrencilerimizin Burs Başvuru Formu nu doldurmaları gerekmektedir. Sorulara verilen cevapların gerçekçi olması beklenmektedir. Belge tesliminde evraklar değerlendirilecek, yanlış beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Başvuru yapmadan önce lütfen Burs Başvuru Yönergesini okuyunuz.

Google formun sonunda sizlerden Başvuru Dilekçesi imzalı hali, Vicdani Yükümlülük belgesinin imzalı hali, kimlik fotokopiniz, transkriptiniz/sonuç belgeniz, öğrenci belgeniz, ikamet belgeniz istenecektir. Lütfen formu doldurmaya başlamadan önce bu belgeleri tamamladığınızdan emin olun. 

Tarafımıza ulaşan evraklar; yönetim kurulumuz tarafından değerlendirilecek ve bilgileriniz saklı tutulacaktır. Başvurusu kabul edilen adayların ve kesin olarak bursiyer olacak mezunların ilanı açıkça yapılmayacak verilen iletişim bilgilerinden dönüş sağlanacaktır, verdiğiniz iletişim bilgilerinin doğruluğundan emin olunuz.

 

Burs miktarları, kabul edilen bursiyer sayısı ve burs fonundaki miktara göre 30.12.2022 tarihinde bursiyerlere bildirilecektir.

24.09.2022-16.12.2022

Online Başvuru Süreci
Yalnızca bu tarihler arasında başvuru yapılabilecektir.
 Linkte yer alan Google Form aracılığıyla başvurular alınacaktır.

30.12.2022

İLAN
Burs alma kriterlerini sağlayan aday bursiyerlere başvurusunun onaylandığına ve burs almaya hak kazandığına dair mail/mesaj atılacaktır.

Soru, görüş ve önerilerinizi iletişim adreslerimizden iletebilirsiniz. 

 

TEL: 0546 942 942 0
E-posta: yiamezunlari@gmail.com (burs sorularınızı bu mail adresine yazmayınız)
Burs ile ilgili sorularınız ve evraklarınızı göndereceğiniz mail: yiamezunlariburs@gmail.com
Adres: Yalı Mah. Bağlar Cad No: 14/B , 
KARTAL/İSTANBUL