ATÖLYELER BAŞLADI

23.10.2017

Derneğimizin okulumuz öğrencilerine yönelik yapmış olduğu atölye çalışmalarının ilk haftası tamamlanmıştır. Proje kapsamında yer alan atölyelerden başvuru talebine göre açılmış olanlar; Filografi, Kaligrafi, Dinamik Matematik Yazılımları İle Uygulamalı Matematik, Web Yazılım ve Mobil Yazılım Atölyeleridir.

Atölye başvurularımız devam etmekte olup, çalışmalara katılımcı olmak için formun doldurulması gerekmektedir.
KATILIM FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

Atölye detayları şu şekildedir:

Filografi Atölyesi: Pazartesi 16.00-18.30Filografi, tasarlanmış bir motif ya da desenin, ahşap malzeme üzerine çiviyle çakılması ve arasından çeşitli renklerde iplik veya teller geçirilmesi ile oluşturulan, farklı motif ve desenlerin ortaya çıkarılmasını sağlayan bir el sanatıdır. Atölye ile; katılımcıların ilgileri doğrultusunda sanatsal becerilerini geliştirmek, boş vakitlerini değerlendirmek ve hobi edinmelerini sağlamak amaçlanmaktadır.

 

Kaligrafi Atölyesi:  Perşembe 16.00-18.00

Harfleri, güzel biçimler vererek yazma sanatı olan kaligrafi ile atölyede derslerine yoğunlaşmış gençlerin, sorumluluklarının peşinde koşarken, onları kalem-kağıt ile farklı alana kanalize ederek; sanata, estetiğe ve güzel yazıya dair ufak bir mola vermelerini sağlamak amaçlanmaktadır.

 

Dinamik Matematik Yazılımları İle Uygulamalı Matematik Atölyesi: Cuma 16.00-17.00

Liderlerimizin geliştirdiği atölye çalışması kapsamında lise öğrencilerine matematiğin teknoloji ile beraber etkili öğretimi için tasarlanan dinamik matematik yazılımları ile aktiviteler oluşturulacaktır. Bu sayede matematiğin anlaşılabilirliğinin artacağı öngörülmektedir. Öğrencilere matematiğin daha çekici ve anlamlı gelebilmesi için onlara soyut matematik ile gerçek hayat problemleri arasındaki ilişkiyi keşfedebilecekleri bir ortam sunmak amaçlanmıştır.

 

Web Yazılım Atölyesi: Pazar 13.00-15.00

Bilişim çağında yaşıyor olmamız, yazılım teknolojilerini kullanmayı gereksinim haline getirmiştir. Web yazılım internet ağı üzerinde çalışan fonksiyonel programlardır;  bu programlar zamandan tasarruf sağlayarak işlerin daha kolay yapılmasına yardımcı olur. Atölye ile ilgili öğrencilerin  kişisel web sitesi tasarlayabilecek seviyede web programlama bilgisine sahip olmaları amaçlanmıştır.

 

Mobil Yazılım Atölyesi: Pazar 15.30-17.30

Günümüzde hayatımızı kolaylaştıran en önemli ve en çok kullandığımız uygulamalardan biri  mobil uygulamalardır. Smartphone ( akıllı telefon ), tabletler gibi cihazlara özel olarak kodlanmış ve tasarlanmış  yazılımlara “Mobil Uygulama” denmektedir. Mobil uygulamalar sayesinde daha hızlı ve daha pratik bir biçimde her istenilene imkanı vardır. Atölye ile öğrencilerin android işletim sistemine internetle bağlantı kurabilen uygulama geliştirmeleri hedeflenmektedir.

 

Atölye lideri olarak eğitim vermek isteyen mezunlarımız, bir sonraki dönemde gerçekleştirmek üzere planlayacakları çalışmaları formu doldurarak bize iletebilirler.
FORMU DOLDURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İletişim için yiamezunlari@gmail.com

Paylaş: