Hakkımızda

2008 yılında ilk mezunlarını veren okulumuz derneği 2011 yılında, henüz mezunlar mesleğe atılmamış, yalnızca birer öğrenciyken; okul bile yeni kurulmuş, düzen yavaş yavaş otururken kurucumuz İlhan Alanyalı’nın isteği ve desteği ile büyük bir özveri ve heyecanla kurulmuştur.

 

Derneğin kurulması için çabalarken aklımızda hep aynı gerçek vardı: kurumlar dernekleriyle var olurlar ve okullar da mezunlar derneğiyle bir bütündür. Dernekler kurumun geçmişini korur; gelecek ve geçmiş arasında bir köprü görevi üstlenir. Biz bu yola çıktığımız ilk yıl çok küçük bir mezun grubuyduk. Çoğu köklü liseler kuruluşlarından yıllar sonra mezunlar derneği kurmuşlardı ama biz öğrenciyken de dernek kurabileceğimize, bu kültürün taşıyıcılığını yapabileceğimize inandık. Bu inancımızı, henüz derneğimizin resmi temelleri atılmamışken, saygıdeğer kurucumuz İlhan Alanyalı’nın doğum gününü kutlamak üzere düzenlenen büyük bir organizasyonda mezunlarımız, öğretmenlerimiz ve Alanyalı çiftiyle paylaştık. Okul kültürümüzü korumak, bu mirası gelecek nesillere aktarabilmek amacıyla işe koyulduk. Gönüllü arkadaşlarımızla birlikte çalışarak henüz sadece dört dönem mezunu olan okulumuz için bu köprünün temellerini oluşturduk. Yedi kişi birlik olduk, dernek kurduk. Mezunlarımızın da desteği ile resmi olarak "Kartal Yüksel İlhan Alanyalı Anadolu Öğretmen Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği" adıyla yola çıktık. Çıktığımız bu yolda, aramıza katılan her yeni mezunumuz meslek hayatına girmeyi beklemeden maddi ve manevi destekçimiz oldu. Her geçen yıl daha çok genişleyen dernek ekibimizle, lise bittikten sonra da dostluklarımızı ve anılarımızı bir ömür artırarak devam ettirmeyi amaçladık. Büyük ailemize Fen Lisesi mezunlarının dahil olması ile 2018 yılında dernek adımızı da vizyonumuz ve misyonumuz doğrultusunda kapsayıcı olması için "Yüksel-İlhan Alanyalı Mezunları ve Mensupları Derneği" olarak değiştirdik.

 

İnanıyoruz ki lise hayatı çok kıymetli; kendimizi tanımaya başladığımız bu yıllarda edindiğimiz dostluklar hayatlarımızda önemli bir yere sahiptir. Kendi yaşamımıza temel attığımız bu yılları, bu atmosferi lise sonrasında da anımsatmaya çalışıyoruz.

 

Biz tamamen gönüllü bir ekip olarak kendimizi tanıtmak ve sizlerle birlikte hareket etmek istiyoruz. Derneğe katılımınız, görüş ve önerilerinizi paylaşmanız, birlikte hareket etme isteğiniz bizim için çok kıymetlidir.